נגרם לי נזק פיזי בעבודה – האם עלי לתבוע?

תוכן עניינים

נזק פיזי יכול להיגרם כתוצאה מכל מיני מקרים ואירועים לא מתוכננים, אך כאשר הוא קורה בעבודה, מדובר באירוע שונה לחלוטין מאשר אם היה מתרחש הנזק בבית. במסגרת היותכם עובדים אתם אמורים להיות מבוטחים בביטוח אובדן כושר עבודה ובביטוח תאונות עבודה, אך יתרה מכך, ישנם פיצויים שאפשר לקבל גם מנזקים שלא נגרמו מתאונה אלא מעבודה ממושכת או חשיפה ממושכת לחומרים לדוגמא. בקיצור – מגיע לכם יותר ועליכם לתבוע.

 

תביעה בגין נזק מעבודה

תאונות עבודה מוגדרות כתאונות בהן נגרם נזק בהקשר העבודה ובפרט:

  1. בדרך לעבודה
  2. בדרך חזרה מהעבודה
  3. במהלך העבודה

לפי הגדרות אלו, גם תאונת דרכים בדרך לעבודה לצורך העניין יכולה להיחשב כתאונת עבודה ולזכות אתכם במה שמגיע לאנשים שחווים תאונה ונזק מסוג זה. כמובן שיש הכרח להוכיח כי אכן היה קשר לעבודה, ולא כל תאונת דרכים בבוקר תהיה באמת תאונת עבודה, אך בהחלט יש סבירות גבוהה שכך הדבר.

 

תביעה בגין נזק פיזי בעבודה

אמרתם תביעה בגין נזק פיזי בעבודה אמרתם עורך דין מומחה בנזקי גוף. מדובר באדם אשר מומלץ שילווה אתכם בכל שלבי ההליך במיוחד אם תחליטו ללכת לתביעה ולדרוש פיצויים בגין מה שקרה לכם. תאונת עבודה אמורה להיות מכוסה בביטוח אך על מנת לקבל פיצויים יש לדרוש אותם.

תביעת ביטוח לאומי

מעבר לאפשרות לתבוע את המעסיק בגין תאונת עבודה, גם הביטוח הלאומי יכול להיכנס לתמונה ולשלם לכם פיצויים על פי חומרת הנזק הפיזי שחוויתם כתלות באחוזי הנכות ובתקופת הנכות כדוגמת נכות לצמיתות אל מול נכות זמנית. בכול מקרה, אתם צריכים להילחם על שמגיע לכם במיוחד לאחר שאתם במשך שנים משלמים לביטוח הלאומי. הזכאות לקבלת פיצוי מביטוח לאומי תלויה בכל מיני גורמים:

  1. הפסקת עבודה כתוצאה מהנזק שנגרם.
  2. תעודה המאשרת כי חוויתם תאונת עבודה.
  3. ביטוח במסגרת ביטוח נפגעי עבודה.
  4. פגיעה בתאונת עבודה, כלומר לא נזק כתוצאה מתאונה או אירוע אחר אשר מנע מכם לעבוד.

 

תביעת המעסיק

תביעת המעסיק יכולה להיות לא פשוטה להרבה אנשים כתלות כמובן במערכת היחסים שלהם ובאמת במידת המעורבות שלו בתאונה. אך במקרים באמת יש למעסיק אחריות בדבר כדוגמת מחסור בהסברים, ציוד לא תקין או אפילו העסקה לא חוקית כדוגמת העסקה מעבר למקסימום השעות המותרות על פי חוק, בהחלט יכולה להיות עילה לתביעה מול המעסיק בבית משפט ולדרוש ממנו לשלם פיצויים בעבור הנזק שנגרם.

 

על מנת לקבל פיצויים בעקבות נזק מעבודה ניתן לתבוע את המעסיק או את מקום העבודה ולדרוש מהם פיצויים וניתן לפנות גם להליך מול הביטוח הלאומי אשר גם לו חלק בביטוח מבחינת תאונת עבודה. בכול מקרה מומלץ לפנות לאיש מקצוע ולקבל את כל התשובות.

 

Insurance

עורכת דין משלבת ידיים
כאן בשבילכם לכל שאלה​

מוזמנים לשאול וליצור קשר בחינם בכל נושא שעולה לכם לראש.
אחזור אליכם בהקדם עם תשובה ברורה ומפורטת.

מאמרים נוספים
כך תבחרו עורך דין דיני עבודה

כאשר מדובר על בחירה של עורך דין לענייני עבודה מדובר בבחירה בעורך דין שמתמחה במערכת בתי דין אחרת מרוב עורכי הדין (מערכת בתי הדין לעבודה).

מהם דיני העבודה?

דיני העבודה הם הסדרה משפטית של יחסי העבודה במשק. דיני העבודה כוללים חוקים שונים להגנת העובד, מערכת בית דין שונה שמתעסקת רק בדיני העבודה (בתי

זכויות העובד במקרה של תאונת עבודה

בריאות טובה היא ללא ספק תנאי בסיסי לבניית חיים מאושרים ומלאי עניין. מסיבה זאת המדינה חוקקה חוקים בכדי להגן על בריאות העובדים אך כיום גם

דעו את זכויותיכם בעבודה

כל עובד בישראל שמועסק באופן חוקי חתום על חוזה עבודה. חוזה העבודה מפרט עד כמה שאפשר את חובותיו של העובד עבור המעסיק וגם את הזכויות